Tips and Tricks 001 (Colors)

3. dubna 2014 v 20:51 | WO-G Tým/Verushka |  Tips and Tricks
Tuto rubriku jsem založila na svém muzikálovém blogu, ale když jsme tedy založili tento, tak Michala napadlo, že bych to mohla zveřejňovat zde.. Proto se nedivte, že je na těchto prvních tricích logo kcm.blog.cz :)Řekla jsem si, že každá grafická tvorba by měla vždy vycházet nejen z vybraných fotek, ale také především z barevnosti. Takže tady v první díle zmíním především vhodné barvy na layouty, samozřejmě lze i tyto kombinace použít na ostatní tvorbu. :)
Myslím, že tohle opravdu nelze považovat za nějaký návod a že to není zrovna světoborné, ale co už :D

Tady najdete "vzorníčky barev" (6 ks) a já se pokusím i o nějaký výklad a popis.. Pokud by jste si přáli vidět i jiné barvené kombinace, tak napište do komentářů jaké a já dodělám :) Možná :D

Varianta 001 - hnědá, béžová, krémová a něco k tomu..
Tak tyto barvy zrovna moc populární nejsou, ale někdy vzhledem k fotkám nebo i třeba momentální náladě se stane, že člověk chce tyto barvy použít. Bavme se tedy o designech - nejoptimálnější je v nich využít tři barvy. Jedna barva je málo, dvě se už přežít dají, tři jsou optimální a čtyři už je cirkus.

Pro lepší představivost (aby jste rozumněli o jaké oblasti se konkrétně bavím) tady jsou vysvětlivky platné o pro zbytek vzroníků:
Dobře, podle vzorníku můžete vidět, že u většiny designů (když je tedy chcete mít světlé) je lepší mít podkladovou barvu co možná nejsvětlejší (v náhledu krémová). Poté už by se dalo teoreticky říct, že je jedno jaká bude základní barva. Může být naopak zase o dost tmavší, protože nejdřív člověka "trkne" jak ta stránka vystupuje právě z toho světlého pozadí. Barva doplňková by ještě měla trošičku ten design vyzdvihnout - což znamená pokud máte neutrální barvy (tak jako většinou), tak je lepší vybrat nějakou pěkně barevnou. Například na rozzáření odstínů hnědé a béžové je dobré kombinovat tyto barvy: zelená, žlutá, světle modrá (spíše tyrkys) a červená..

Varianta 002 - teplé letní barvy, odstíny žluté a oranžové..
Tyto barvy se opravdu dají zařadit do kategorie "LETNÍ".. Žlutá barva krásně zahřeje. Tady bych zvolila do podkladové barvy žlutou druhou z leva. Jako základní bych užila buď tu nejsvětlejší ze vzorníku nebo tu nejtmavší žlutou (popř. oranžovou). Jako doplňková barva se dá využít ona modrá či černá (popř. tmavě šedá). Volba doplňkové barvy záleží na tom pokud chcete mít design veseljšího charakteru či trošku ho zahalit temnotou.

Variata 003 - červené, šedé a černé varianty..
Toto je poslední dobou docela oblíbená kombinace (když tedy nepočítám růžovou a modrou). Tady se vyplatí dát do podkladu světle šedou či bílou barvu. Pak už je to spíš na osobním vkusu, ale dá se říct, že bychom mohli jako základní barvu použít onu černou. Jako doplňkovou pak kteroukoli z červených.
POZOR! Nekombinovala bych dohromady barvy krajní z leva a krajní z prava!

Varianta 004 - modrá, bílá, barva zimního počasí..
Hola hola, zima volá! Ne sranda, ale případně kdo by se chtěl trošku ochladit, tak tady jsou modré varianty. Z toho vzorníku bych jako podkladovou vybrala asi jedině opět bílou. Jako základní lze použít modrou první z levého kraje či černou.. Doplňkové by byly ty světlejší varianty. Dále lze k této kombinaci použít: tm. modrou nebo i světloulince růžou pro menší oživení..

Varianta 005 - jen růžová to může být nebo ne..
Každopádně první věc - pokud si vyberete tyto barvy, ale chtěli by jste ještě jinou, tak v žádném případě přírodní barvy a ani fialovou. K této kombinaci bych doporučila maximálně ještě nějakou tu světle modrou.
A) Podkladová barva opět bílá či nejsvětlejší růžová. Základová tmavší růžová. V případě světle růžového pozadí jako barva doplňková bílá či černá.
B) Podkladová barva by byla černá. K ní bych jako základní barvu zvolila jakoukoli tmavou růžovou. Doplňková by potom byla buď opět černá nebo tmavě šedá.. Či ještě světle růžová.

Varianta 006 - další studenější tóny..
Zde už myslím, že kdo pochopil všechno co jsem doposud psala, tak varianty není potřeba vypisovat.. Prostě studené tóny jsou studené tóny :)
* Omlouvám se pokud se nevyjadřuji moc jasně, ale líp to asi nepůjde :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama